прилавок раздвижные дверцы

Як розрахувати у вітрині із торгового профілю розсувні дверцята.

Розсувні дверцята в торгових меблях з алюмінієвого профілю – це функціональна необхідність для ефективного використання обладнання. Якщо ви вирішили, що потрібно встановити дверцята на ш-подібному профілю, необхідно пам’ятати про деякі умови:

-Довжина дверцят повинна бути рівна висоті;

-Висота дверцят повинна бути менше довжини;

Якщо висота дверцят перевищує її довжину (ширину), то дана пропорція буде викликати незручності користування. Наприклад: незручність відкривання, відсунути дверцята убік стане складніше. І чим більше буде параметр висоти щодо ширини, тим більше це буде виражатися, дверцята можуть заклинювати через перекос.

Ш-подібний профіль для розсувних дверцят

Ш-подібні профілі на ринку зустрічаються різних видів та комплектацій. Наприклад, є варіант коли верхня рейка ш-профілю за висотою більша за нижню. Це дозволяє зручно виймати та вставляти дверцята.

Також є варіант, коли верхній і нижній ш-профіль має однакову висоту. Такий варіант комплекту не дозволяє виймати дверцята, попередньо не розібравши частину вітрини.

Другий варіант хороший для комерційних приміщень, не можна товар швидко дістати з вітрини, не пошкодивши її. У першому варіанті дверцята знімаються дуже швидко і просто, навіть якщо на них висить замок.

Перший варіант зручний для побутового використання, коли роблять вітрини для колекцій чи сувенірів. Або коли з торгового профілю роблять клітини у готелі для тварин і скляні дверцята потрібно швидко зняти, помити та встановити назад.

ш профиль для раздвижных дверей

 

Зверніть увагу!!! Ш-подібний профіль із пластику буває декількох кольорів (сірий, білий, чорний). Модель профілю має спеціальне кріплення фіксації. Може встановлюватись у паз будь-якої моделі торгового профілю. Стандартна довжина планки 2 метри.

Розрахунок деталей розсувних дверцят.

Розраховуючи розсувні дверцята, потрібно враховувати внутрішні розміри виробу. Візьмемо для прикладу виріб представлений на малюнку нижче.

прилавок раздвижные дверцы

За основу розрахунку візьмемо параметр довжини виробу, що дорівнює 900мм. Товщина бічних профілів дорівнює 25мм. Внутрішній розмір дорівнюватиме 900-25-25 = 850мм.

Таким чином, довжина верхньої та нижньої планки ш-подібного профілю дорівнює 850мм.

Внутрішній розмір висоти отвору, де будуть встановлені розсувні дверцята, розраховується аналогічним способом. Із загальної висоти виробу віднімаються всі товщини профілів та висота сусідніх розділів. У нашому варіанті загальна висота 950мм, віднімаємо 25мм товщина верхнього профілю, 40+40мм товщина профілю нижнього та центрального. І мінус внутрішній розмір нижнього відсіку накопичувача 695мм (даний параметр може бути довільним і безпосередньо впливає на розмір відсіку прилавка, що розраховується нами). У результаті маємо внутрішню висоту верхнього відсіку 950-25-40-40-695=150мм.

Отримавши результати внутрішньої довжини та висоти відсіку, куди необхідно розрахувати та встановити розсувні дверцята, ми маємо можливість зробити розрахунок деталей дверцят.

Розрахунок робиться наступним чином, внутрішня довжина дорівнює 850мм ділиться на 2 і до одержуваного результату додаємо 20мм внахлест дверцят. 850/2+20=445мм довжина однієї деталі дверцят. За розрахунком висоти дверцята враховуємо товщину ш-подібного профілю (1,5мм) плюс 2мм зазор на вільний рух. Отримуємо 150-(1,5*2)-2=145мм висота деталі дверцят.

Таким чином, маємо розмір деталі розсувних дверцят 445х145мм. Таких деталей нам потрібно 2шт.

Деталі дверцят можуть бути виконані з різних матеріалів товщиною 4-5мм. Краї заготовок обов’язково повинні бути оброблені і мати гладку поверхню, щоб під час руху мінімально впливати на пластиковий ш-профіль. Це збільшить термін служби ш-профілю і рух дверцят буде м’яким і плавним.

Якщо необхідно зафіксувати двері (встановити замок), використовується модель замка тип “Пила”.

Кошик