Розсувні дверцята у вітрині або прилавку з торгового профілю. Як розрахувати розмір?

прилавок раздвижные дверцы

Розсувні дверцята в вітрині або прилавку з торгового профілю. Як розрахувати розмір?

Розсувні дверцята в торгових меблів з алюмінієвого профілю – це функціональна необхідність для ефективного використання обладнання. Якщо ви прийняли рішення, що потрібно встановити дверцята на ш-образної направляючої, то необхідно пам’ятати про деякі умови:

-Дліна дверцята повинна бути дорівнює висоті;

-Висота дверцята повинна бути менше довжини;

Якщо висота дверцята перевищує її довжину (ширину), то дана пропорція буде викликати незручності користування. Наприклад: незручність відкривання, відсунути дверцята в сторону стане складніше. І чим більше буде параметр висоти щодо ширини, тим більше явно це буде виражатися, дверцята можуть заклинювати через перекіс.

Ш-подібний профіль для розсувних дверцят

Ш-образні профілі на ринку зустрічаються різних видів і комплектацій. Наприклад, є варіант коли верхня рейки ш-профілю по висоті більше нижньої. Це дозволяє зручно виймати і вставляти дверцята.

Також є варіант, коли верхня і нижня ш-напрямна має однакову висоту. Такий варіант комплекту не дозволяє виймати дверцята, заздалегідь не розібравши частину вітрини. Цей варіант хороший для торгового обладнання, не можна товар швидко дістати з вітрини не пошкодивши її. У першому варіанті дверцята знімаються дуже швидко і просто, навіть якщо на них висить замок.

Зверніть увагу !!! Ш-подібний профіль з пластику буває декількох кольорів (сірий, білий, чорний). Модель профілю має спеціальне кріплення фіксації. Може встановлюватися в паз будь-якої моделі торгового профілю. Стандартна довжина планки 2 метри.

Розрахунок деталей розсувних дверцят.

Роблячи розрахунок розсувних дверцят потрібно враховувати внутрішні розміри вироби. Візьмемо для прикладу виріб представлене на малюнку нижче.

За основу розрахунку візьмемо параметр довжини виробу рівний 900мм. Товщина бічних профілів дорівнює 25мм. Внутрішній розмір буде дорівнює 900-25-25 = 850мм.

Таким чином, довжина верхньої та нижньої планки ш-образного профілю дорівнює 850мм.

Внутрішній розмір висоти отвору, де будуть встановлені розсувні дверцята розраховується аналогічним способом. Із загальної висоти вироби віднімаються всі товщини профілів і висота сусідніх розділів. У нашому варіанті загальна висота 950мм, віднімаємо 25мм товщина верхнього профілю, 40 + 40мм товщина профілю нижнього і центрального. І мінус внутрішній розмір нижнього відсіку накопичувача 695мм (даний параметр може бути довільним і безпосередньо впливає на розмір розраховується нами відсіку прилавка). В результаті ми маємо внутрішню висоту верхнього відсіку 950-25-40-40-695 = 150мм

Отримавши результати внутрішньої довжини і висоти відсіку, куди необхідно розрахувати і встановити розсувні дверцята, ми маємо можливість зробити розрахунок деталей дверцят.

Розрахунок робиться в такий спосіб, внутрішня довжина рівна 850мм ділиться на 2 і до одержуваному результату додаємо 20мм внахлест дверцят. 850/2 + 20 = 445мм довжина однієї деталі дверцята. За розрахунком висоти дверцята враховуємо товщину ш-образного профілю (1,5 мм) плюс 2 мм зазор на вільний рух. Отримуємо 150 (1,5 * 2) -2 = 145мм висота деталі дверцята.

Таким чином, маємо розмір деталі розсувний дверцята 445х145мм. Таких деталей нам потрібно 2шт.

Деталі дверцята можуть бути виконані з різних матеріалів товщиною 4-5мм. Краї заготовок обов’язково повинні бути оброблені і мати гладку поверхню, щоб при русі мінімально впливати на пластиковий ш-профіль. Це збільшить термін служби ш-профілю і рух дверцят буде м’яким і плавним.

Якщо є необхідність зафіксувати двері (встановити замок), використовується модель замку тип “Пила”.